Ogród Michałowice

 

Projekt ogrodu w Michałowicach.

Powierzchnia projektowanego terenu 1000 m2.

?☀Wiosna☀? to najlepszy moment na pokazanie Wam ogródka kwitnącego, nasyconego barwami kwiatów i odcieniami zieleni liści . Od kwietnia do czerwca ogród będzie pełen pastelowego różu okazałych magnolii i wiśni….. później nabierze odcieni fioletu irysów, lawend i szałwi, w końcu zakwitną róże, hortensje, liliowce oraz ozdobne trawy, a późną jesienią przebarwią się pnącza winobluszczu okalającego drewnianą pergolę i ogrodzenie.

?Takie właśnie było marzenie właścicielki ogrodu, żeby gościło w nim dużo gatunków i odmian bylin, krzewów, traw i drzew owocowych, a ogród zachwycał kolorami o każdej porze roku.

Duża skarpa w sercu ogrodu zainspirowała nas do stworzenia osobnej strefy wypoczynku i wkomponowania w najwyższym fragmencie ogrodu: jacuzzi, drewnianego podestu oraz kaskadowej ściany wodnej z stali korten. Zaproponowaliśmy również aby zadaszona część tarasu przylegająca do domu została zabudowana szklanymi drzwiami przesuwnymi, które w lecie można całkowicie otworzyć. Późną jesienią zamknięta przestrzeń ochroni nas od zimnych wiatrów, a zimą wprowadzi w klimat ogrodu zimowego. W ten sposób taras może być użytkowany przez cały rok, a nie tylko w lecie.

Drewniana elementy pojawiające się na elewacji, w meblach i ogrodzeniu skłoniły nas do wkomponowania w ogrodzie ozdobnych donic ze stali korten, które idealnie pasują do takiego właśnie ogrodowego wnętrza.

Projektant: mgr inż. arch. kraj – Małgorzata Gocyk – New Garden Style.

 

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

Projekt ogrodu