Ogród woj. śląskie

 

Działka 1200 m2, woj. śląskie.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły – przepiękna stylistyka bryły domu, artystyczna dusza inwestora i omawiana do późnych godzin nocnych wizja ogrodu to wszystko dało efekt prezentowanego poniżej projektu ogrodu.

Wysoki poziom wód gruntowych i marzenie właścicielki ogrodu o posiadaniu wgłębnika z miejscem na grilla wydawało się pomysłem niemożliwym do zrealizowania. Teren wymagał odrębnego projektu ukształtowania terenu: pod skarpy, oczyszczalnię ścieków, podjazd do garażu, bliskość granic sąsiednich działek, wgłębnik oraz warzywnik. Chcieliśmy wyeksponować najpiękniejsze walory położenia nieruchomości oraz odgrodzić się nieco od sąsiadów.
Punktem odniesienia stał się taras przylegający do domu wzdłuż jego całej długości, z którego roztacza się widok na cały ogród.
Szumiąca fontanna w postaci stołu wodnego firmy Adezz zlokalizowana przy samym tarasie wprowadzi właścicieli ogrodu w klimatyczny nastrój. Roślinność dobrano bardzo skrupulatnie – minimalizm barw, dużo zimnych odcieni, wyszukane odmiany i oryginalne połączenia gatunków.

Projektant: Weronika Rosa – New Garden Style.

 

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

Projekt ogrodu