Ogród woj. pomorskie

 

Projekt ogrodu do domu katalogowego HomeKONCEPT 01. Powierzchnia 1200 m2, woj. pomorskie.

Na terenie całego ogrodu wykorzystano wyłącznie naturalne materiały do wypełnienia geometrycznych rabat. Są nimi kruszywa w kolorystyce białej i szarej, a także kora, ograniczone aluminiowym ekobordem. Na ścieżki i podjazd, a także taras frontowy zaproponowano płyty w dużych formatach, natomiast na taras deski kompozytowe imitujące drewno firmy NewTechWood. Przy płytach na ścieżce wzdłuż elewacji i na podjeździe przewidziano szerokie krawężniki chodnikowe z bloków schodowych – jak na oryginalnych wizualizacjach #HomeKONCEPT.
Gatunki roślin dobrano pod katem ich łatwej pielęgnacji. Dominują trawy ozdobne o różnej barwie, pokroju i wielkości, uzupełnione bylinami, krzewami liściastymi i roślinami iglastymi. Zastosowana roślinność drzewiasta posiada głównie kulisty pokrój. Żywopłot został w dwóch miejscach przerwany dla urozmaicenia kompozycji wysokimi trawami ozdobnymi, które dzięki zwartemu pokrojowi, będą pełnić formę przesłony podobnie, jak żywotniki (thuje).
Kolorystyka roślin opiera się głównie na odcieniach bieli, fioletu i różowego, beżów przełamywane zielenią w różnych odcieniach i o różnym nasyceniu.
W projekcie zaaranżowano miejsce na :
donice murowane wokół obszernego tarasu
składzik narzędziowy
kompostownik
ogrodzenie firmy XCEL
strefę zabaw dla dzieci
klimatyczny i zaciszny kącik wypoczynkowy
aluminiowy trejaż na pnącza

Projektant: Katarzyna Fac – New Garden Style.

 

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

Projekt ogrodu