Ogród w okolicach Wadowic

 

Ogród w okolicy Wadowic – powierzchnia ok 1.500 m2.

Przebudowa i nowa stylizacja istniejącego ogrodu.

Ogród w stylu klasycznym nabrał w naszej aranżacji cech ogrodu nowoczesnego. Wprowadziliśmy symetryczne układy ścieżek i geometryczne kształty rabat. Zmieniliśmy miejsce położenia istniejących w ogrodzie elementów wykorzystywanych ze względu na obecność dzieci: drewnianego domku-placu zabaw, trampoliny, rozkładanego basenu.
Wykorzystaliśmy naturalny spadek terenu tworząc 3 poziomy w ogrodzie – z zadaszonym tarasem, z miejscem aktywnego wypoczynku i ze strefą przechodzącą w sad mieszczący się na końcu ogrodu. Powstały w ten sposób 3 płaszczyzny wysokości. Dzięki takiemu zabiegowi ogród nabrał harmonijnej, nowoczesnej formy, a teren stał się bardziej funkcjonalny, z wyraźnie zarysowanymi strefami.
Na życzenie klienta, w przestrzeni przydomowej wyodrębniliśmy miejsce na rozkładany basen i miejsce na ognisko. Zaprojektowaliśmy również nową aranżację tarasu: donice z palisad, ścianę wodną i efektowne oświetlenie.
W dalszej części ogrodu umieściliśmy nowoczesne warzywniki, budynek gospodarczy, kompostownik oraz łagodne przejście do sadu w formie kwitnącej wisterią pergoli.
Gatunki roślin zostały dobrane tak, aby były możliwie łatwe w pielęgnacji. Kolorystyka roślin – dopasowana do koloru elewacji i dachówki, oparła

się głównie na odcieniach ciepłej zieleni poprzeplatanej czerwienią i żółcią. Dzięki zastosowaniu roślin zimozielonych ogród zachowa reprezentacyjny wygląd o każdej porze roku.
Projektant: Małgorzata Gocyk – New Garden Style

 

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

 

Projekt ogrodu

Zdjęcia z realizacji

Ogród jest aktualnie w trakcie realizacji. Zdjęcia z I etapu: