Ogród pod Krakowem

 

Ogród pod Krakowem – powierzchnia ok 400 m2.

Podstawowym założeniem było zaprojektowanie minimalistycznych kompozycji roślinnych, które wpasowałyby się w istniejące nasadzenia drzew iglastych oraz zaaranżowanie nasadzeń wzdłuż ogrodzenia, które stworzyłoby naturalną barierę tłumiącą hałas od strony ulicy i nieciekawy widok sąsiednich budynków.

Wzdłuż dwóch granic powstał gęsty żywopłot z grabu, a druga granica działki została obsadzona żywotnikami i uzupełniona białymi hortensjami. Oś widokową tarasu wykańcza podświetlany panel ścienny z wyeksponowanym drzewem bonsai.

W całym ogrodzie przewijają się elementy silnie zgeometryzowane, co jest podstawą każdego, nowoczesnego ogrodu. Są tutaj betonowe kule w kolorystyce białej i grafitowej, sześcienne formy białych, błyszczących donic, a także gładkie przestrzenne przesłony podświetlane oświetleniem typu LED.

Gatunki roślin dobrano w taki sposób, aby były możliwie łatwe w pielęgnacji.
Kolorystyka roślin opiera się głównie na odcieniach bieli, niebieskiego i fioletowego, przełamywane zielenią w różnych odcieniach i o różnym nasyceniu, atrakcyjne przez cały rok (kwitnące jedne po drugich).

Projektant: Katarzyna Fac – New Garden Style

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

Projekt ogrodu