Ogród – okolice Tarnowa

 

Projekt ogrodu do domu w stylu nowoczesnym w okoliach Tarnowa.

Powierzchnia działki 2000 m2.

Przyjrzyjcie się proszę „lewitującym” , betonowym schodom wejściowym, ciekawemu układowi podjazdu i rabat w strefie frontowej. Wszystko ze sobą współgra i się uzupełnia – dachówka i elewacja z kolorystyką ogrodzenia z przęseł aluminiowych oraz nawierzchnią z kostki w dwóch odcieniach.

?Rabaty mają kontrastowe wypełnienie, tzn. jasny grys i antracytową kostkę w formie obrzeży rabat – takie zestawienie podkreśla zdecydowany charakter tej przestrzeni.
? Rośliny – dominują jałowce, sosny i żywotniki. Ale są też pięknie kwitnące krzewy i berberysy, dzięki którym w ogrodzie pojawiły się czerwone akcenty kolorystyczne.
? Za domem mamy ciekawą przestrzeń z przestronnym tarasem i ścieżkami z różnych nawierzchni, które prowadzą nas z tarasu do domku z jacuzzi.
? Wiosną pojawią się w ogrodzie różaneczniki, bez i tulipany, w lecie ozdobne trawy, turzyce i bambusy, a jesienią wrzosy i hortensje.
Ogród – mało obsługowy, rośliny samo-formujące, iglaki = brak liści jesienią. Ogród będzie prezentował się pięknie przez cały rok dzięki zimozielonym gatunkom roślin.
Dzięki takim projektom wyobraźnia przenosi mnie w klimat wiosny i ciepłego lata – nawet w jesienne i deszczowe dni 

Projektant: Ania Kwiecińska – New Garden Style

 

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

Projekt ogrodu