Ogród Dolny Śląsk

 

Projekt ogrodu do domu katalogowego HomeKONCEPT13 – Dolny Śląsk, powierzchnia ok. 20 ar.

Dom został usytuowany w pięknej scenerii wiec niską roślinnością podkreśliliśmy ten atut. Powstała koncepcja dzieli rozległą przestrzeń na mniejsze wnętrza o różnej funkcji. Po stronie wschodniej znajduje się część reprezentacyjna z wejściem na posesję i dojazdem do garażu. W tym przypadku do podkreślenia głównego ciągu komunikacyjnego prowadzącego do drzwi wejściowych wykorzystany został moduł ogrodowy NGS5. Od strony północnej, zgodnie z zaleceniami inwestora wkomponowany został moduł ogrodowy NGS12, który został częściowo zmodyfikowany tak by swoją rozpiętością dopasować się do granicy budynku. Ciekawym elementem tego modułu są ramy wykonane ze stali korten lub z litego drewna stanowiące równocześnie formę rzeźbiarską urozmaicającą przestrzeń w ogrodzie.
Wśród zaleceń wskazanych nam przez właściciela ogrodu znalazła się konieczność wkomponowania w projekcie basenu i zaprojektowanej wcześniej przestronnej altany, a także chęć wykorzystania wyjątkowych walorów widokowych na otwartą przestrzeń za budynkiem.
Rabaty kwaterowe, łany niezapominajek, urokliwe krzewy i hamak ukryty w zacisznym zakątku wprowadzają nas w cudowny wręcz bajkowy nastrój. To kolejny przykład na to, że ogród nowoczesny nie musi być zimny i betonowy, a umiejętne zastosowanie klasycznych rozwiązań kreuje atmosferę nowoczesnej estetyki w mariażu barw i kolorów.

Projektant: Konrad Barański – New Garden Style.

 

 

 

 

 

Teren do zaprojektowania

Projekt ogrodu