Standardowy ogród przydomowy kojarzy się z trawnikiem i ewentualnie kilkoma drzewkami. Jednak dzięki chęciom, nieskończonej wyobraźni i dostępnym środkom, można zamienić go w nowoczesny ogród jak z bajki. Dzięki firmom projektującym ogrody na specjalne zamówienie możliwości są właściwie nieograniczone.

 

Oryginalne pomysły na aranżację ogrodu

 

Inspiracje do aranżacji nowoczesnego ogrodu przydomowego można znaleźć, podpatrując dotychczasowe realizacje profesjonalnych firm. Niesłabnącą popularnością cieszą się baseny, stawy i oczka wodne. Dawniej były oznaką luksusu, dziś ich wykonanie nie wymaga aż tak dużych nakładów finansowych, jak jeszcze kilka lat temu. W zależności od projektu zbiorniki wodne mogą być w dowolnym kształcie i wielkości. Odpoczynek nad takim przydomowym basenem możliwy będzie także po ustawieniu nieopodal ławeczek, hamaków, czy huśtawek. Niektórzy decydują się na całe kompleksy podwyższeń na przykład z drewna, które w sezonie warto ozdobić wygodnymi poduszkami. Każdy wielbiciel SPA powinien też przemyśleć zakup ogrodowej wanny z funkcją masażu.

 

Modne przed laty skalniaki teraz powoli zastępują zielone ściany, a więc pionowe donice z roślinnością. Wyglądają jak żywe obrazy, dzięki czemu  podnoszą estetykę ogrodu. Również miłośnicy grillowania mogą wykorzystać pomysły na nowoczesny ogród przydomowy i postawić w nim palenisko lub kominek.

 

Mniej czasem znaczy więcej

 

Najbardziej ekskluzywnie wyglądają ogrody urządzone w nowoczesnym stylu minimalistycznym. Geometryczne kształty i asymetria podnoszą walory estetyczne. Podobnie działają kontrastowe połączenia barw. Stonowany kolorystycznie ogród można wzbogacić na przykład kwitnącymi wrzosami. Również zestawy wypoczynkowe wyglądają inaczej niż kiedyś. Dawne plastikowe krzesła wypierane są przez proste meble z drewna lub metalu. Interesującą propozycją wydają się także meble betonowe. Dodają ogrodowi elegancji i z pewnością wytrzymają niejeden sezon.

 

W Internecie można znaleźć tysiące pomysłów i inspiracji na nowoczesne ogrody przydomowe. Na najodważniejszych czekają naprawdę niebanalne kompozycje. Jednak zawsze najlepszym wyborem jest konsultacja z projektantem, który pomoże dobrać rozwiązania do konkretnej przestrzeni i zapotrzebowania klienta.

 

© 2021 New Garden Style - projektowanie i realizacja ogrodów

Regulamin | Wykonanie: aleastudio